Wczytuję dane...
Przejdź do pełnego opisu produktu

Opis

Nurofen dla dzieci Forte w formie zawiesiny doustnej charakteryzuje przede wszystkim formuła, która zapewnia odpowiednio silne działanie dzięki skoncentrowanej zawartości Ibuprofenu, co sprawia, że dziecko przyjmuje mniej płynu do połknięcia. Dodatkowo posiada bardzo wygodną oraz precyzyjną w podaniu strzykawkę, co zapewnia bezpieczeństwo jeśli chodzi o ilość leku.

Ibuprofen substancja czynna leku Nurofen dla dzieci Forte należy do grupy leków zwanych Niesteroidowymi Lekami Przeciwzapalnymi (NLPZ). Działanie tych leków polega na zmianie odpowiedzi organizmu na ból, stan zapalny i podwyższoną temperaturę ciała.

  • Dla dzieci od 3. miesiąca życia.
  • Mniej płynu do połknięcia dzięki skoncentrowanej dawce.
  • Bezpieczny dozownik ułatwiający dawkowanie - wygodna strzykawka.
  • Zaczyna działać już po 15 minutach.
  • Działa przeciwgorączkowo do 8 godzin.

Wskazania

  • Objawowe, krótkotrwałe leczenie bólu o nasileniu małym do umiarkowanego.
  • Objawowe, krótkotrwałe leczenie gorączki.

Substancja czynna: Ibuprofenum

Skład

Substancją czynną leku jest ibuprofen. Każdy 1 ml zawiesiny doustnej zawiera 40 mg ibuprofenu.

Pozostałe składniki to: kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, sodu chlorek, sacharyna sodowa, polisorbat 80, bromek domifenu, maltitol ciekły, glicerol, guma ksantanowa, aromat truskawkowy 500244E (Glikol propylenowy, kwas askorbowy (E 300) naturalne i identyczne z naturalnymi substancje aromatyczne) i woda oczyszczona.

Dawkowanie

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy okres konieczny do złagodzenia objawów. Jeśli w przebiegu zakażenia jego objawy (takie jak gorączka i ból) utrzymują się lub nasilają, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. Zalecana dawka w przypadku bólu i gorączki, to:

Masa ciała dziecka (wiek) Jaka ilość? Jak często w ciągu 24 godzin?*
powyżej 5 kg (3 do 6 miesięcy) 1,25 ml 3 razy
7 do 9 kg (6 do 11 miesięcy) 1,25 ml 3 do 4 razy
10 do 15 kg (1 do 3 lat) 2,5 ml 3 razy
16 do 19 kg (4 do 5 lat) 3,75 ml 3 razy
20 do 29 kg (6 do 9 lat) 5 ml 3 razy
30 do 40 kg (10 do 12 lat 7,5 ml (dwukrotne użyciestrzykawki: 5 ml + 2,5 ml) 3 razy

*Dawki należy podawać co około 6 do 8 godzin.

  • U pacjentów z wrażliwym żołądkiem zaleca się, aby lek Nurofen dla dzieci Forte truskawkowy był przyjmowany w trakcie posiłku.
  • Lek ten jest przeznaczony tylko do krótkotrwałego stosowania. Jeśli objawy u dziecka w wieku powyżej 6 miesięcy utrzymują się dłużej niż 3 dni lub pacjent czuje się gorzej, należy zasięgnąć porady lekarza.
  • W przypadku niemowląt w wieku 3 - 5 miesięcy (o masie ciała od 5 kg), należy zasięgnąć porady lekarza, jeśli objawy nie ustępują po 24 godzinach.
  • Jeśli objawy nasilą się należy skonsultować się z lekarzem.

Lek Nurofen dla dzieci Forte truskawkowy należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Przeciwwskazania

  • Jeśli dziecko ma uczulenie na ibuprofen lub inne podobne leki przeciwbólowe (z grupy NLPZ) lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
  • Jeśli kiedykolwiek wystąpiła duszność, astma, katar, obrzęk twarzy i (lub) dłoni lub pokrzywka po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych podobnych leków przeciwbólowych (z grupy NLPZ).
  • Jeśli kiedykolwiek wystąpiło krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego związana z wcześniejszym stosowaniem leków z grupy NLPZ.
  • Jeśli obecnie występuje lub występowało owrzodzenie żołądka i (lub) dwunastnicy (choroba wrzodowa) lub krwawienie (dwa lub więcej potwierdzone przypadki owrzodzenia lub krwawienia).
  • Jeśli występuje ciężka niewydolność wątroby i nerek.
  • Jeśli występuje ciężka niewydolność serca.
  • Jeśli występuje krwawienie w mózgu (krwawienie z naczyń mózgowych) lub inne czynne krwawienie.
  • Jeśli występują zaburzenia krzepnięcia krwi, ponieważ ibuprofen może wydłużyć czas krwawienia.
  • Jeśli występują zaburzenia wytwarzania krwi o nieustalonym pochodzeniu.
  • U dzieci z ciężkim odwodnieniem (wywołanym wymiotami, biegunką lub niewystarczającym spożyciem płynów).
  • Nie przyjmować leku w ostatnich 3 miesiącach ciąży.

Zawartość: 100 ml zawiesiny oraz doustna strzykawka

Polecamy