Wczytuję dane...
Producent: Aflofarm
Przejdź do pełnego opisu produktu

Paracetamol Aflofarm jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym w postaci zawiesiny o truskawkowym smaku.

Lek zawiera substancję czynną paracetamol. Wskazania do stosowania gorączka i bóle różnego pochodzenia o małym i umiarkowanym nasileniu.

Wskazania

Paracetamol wskazany jest w gorączce np. w przebiegu przeziębienia i grypy. Leczeniu bólów o małym i umiarkowanym nasileniu:

  • bóle głowy,
  • bóle zębów, b
  • óle związane z ząbkowaniem,
  • bóle mięśniowe,
  • bóle kostno-stawowe,
  • bóle po zabiegach stomatologicznych i chirurgicznych.

Substancja czynna: Paracetamolum

Skład

Substancja czynna Substancją czynną leku jest paracetamol. 5 ml zawiesiny doustnej zawiera substancję czynną 120 mg paracetamolu.
Pozostałe składniki polisorbat 80, sacharoza, guma ksantan, sacharyna sodowa, sodu benzoesan, kwas cytrynowy bezwodny, czerwień koszenilowa (E 124), substancja poprawiająca smak i zapach truskawkowa (AR 0012/F), woda oczyszczona.

Paracetamol Aflofarm dawkowanie

Zalecana dawka
Dawkę ustala się wg masy ciała dziecka (przeciętnie jednorazowo 10-15 mg/kg mc.) lub wg poniższego schematu.Dzieci w wieku od 3 m. ż. do 12 m. ż.: 2,5 do 5 ml (60 do 120 mg paracetamolu)w wieku od 1 do 6 lat: 5 do 10 ml (120 do 240 mg paracetamolu)w wieku od 6 do 12 lat: 10 do 20 ml (240 do 480 mg paracetamolu)

Wstrząsnąć przed użyciem.
Nie należy podawać leku częściej niż co 4 godziny, maksymalnie do 4 dawek na dobę (60 mg paracetamolu /kg mc./24 godziny).

Dzieci

U dzieci poniżej 2 lat lek należy stosować w porozumieniu z lekarzem.
Nie podawać dzieciom dłużej niż 3 dni bez porozumienia z lekarzem.

Przeciwwskazania

  • jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6);
  • jeśli pacjent ma wirusowe zapalenie wątroby;
  • jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby i (lub) nerek;
  • w przypadku choroby alkoholowej.