Wczytuję dane...
Producent: US Pharmacia
Przejdź do pełnego opisu produktu

Roztwór doustny Aleric Deslo Active zawiera desloratadynę, która jest lekiem przeciwhistaminowym.

Aleric Deslo Active roztwór doustny jest lekiem przeciwalergicznym, który nie wywołuje senności.

Ułatwia kontrolę reakcji alergicznej oraz jej objawów.

Wskazania

Produkt leczniczy Aleric Deslo jest wskazany w celu łagodzenia objawów związanych z:

  • alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa,

  • pokrzywką.

Substancja czynna: Desloratadinum

Skład

Każdy ml roztworu doustnego zawiera:

Substancją czynną leku jest desloratadyna w dawce 0,5 mg w 1 ml.

Wykaz substancji pomocniczych:sodu cytrynian, sukraloza, kwas cytrynowy bezwodny, sorbitol ciekły, glikol propylenowy, hypromeloza, aromat tutti frutti płynny, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dzieci w wieku od 6 do 11 lat:

  • zalecana dawka 5 ml (jedna łyżka miarowa o pojemności 5 ml) roztworu doustnego raz na dobę.

W przypadku niedowagi lub nadwagi zalecana jest konsultacja z lekarzem w sprawie dostosowania dawki.

Dorośli i młodzież (w wieku 12 lat i więcej):

  • zalecana dawka 10 ml (dwie łyżki miarowe o pojemności 5 ml) roztworu doustnego raz na dobę.

Jeśli do butelki roztworu doustnego dołączona jest strzykawka doustna, można ją zamiennie używać do odmierzania odpowiedniej ilości roztworu doustnego.

Ten lek jest przeznaczony do stosowania doustnego.

Dawkę roztworu doustnego należy połknąć i następnie popić wodą. Lek może być przyjmowany z posiłkiem lub bez posiłku.

Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Nie należy stosować leku Aleric Deslo Active dłużej niż 10 dni bez konsultacji z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy podawać tego leku dzieciom w wieku poniżej 6 lat.