Wczytuję dane...
Producent: GlaxoSmithKline
Przejdź do pełnego opisu produktu

THERAFLU EXTRAGRIP to preparat, który skutecznie i szybko zwalcza symptomy przeziębienia oraz grypy.

Skład:
(1 saszetka): paracetamol 650 mg, chlorowodorek fenylefryny 10 mg,  maleinian feniraminy 20 mg oraz substancje pomocnicze w tym sacharoza.

Działanie:
Lek zaliczany jest do szerokiej grupy złożonych preparatów przeznaczonych do podawania doustnego w postaci roztworu. Zawiera substancje, które wykazują właściwości łagodzące dolegliwości bólowe i zmniejszają podwyższoną ciepłotę ciała. Co więcej prowadzą do obkurczenia naczyń krwionośnych i udrożnienia przewodów nosowych.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na składniki preparatu
- schorzenia wątroby/nerek
- nadciśnienie tętnicze
- przerost prostaty
- cukrzyca
- choroby płuc
- jaskra
- padaczka
- stosowanie razem z innymi lekami niesteroidowymi przeciwzapalnymi

Wskazania:
Preparat zalecany jest w czasie kuracji leczniczej grypy oraz przeziębienia, którym towarzyszą takie objawy jak ból głowy, gardła, zatok, drgawki, bóle mięśniowo-stawowe oraz nieżyt nosa.

Dawkowanie:

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: Zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej wody. Przyjmować doustnie w postaci gorącego napoju. Jednorazowo można przyjąć zawartość 1 saszetki. W razie konieczności dalszego leczenia objawowego dawkę tę można powtórzyć po 4-6 godzinach. W ciągu doby można przyjąć zawartość 3 saszetek.

Zgodnie z przedstawionym schematem dawkowania preparat można stosować nieprzerwanie wyłącznie przez 5 kolejnych dni.

1 saszetka zawiera proszek do sporządzania roztworu doustnego o naturalnym aromacie cytrynowym. Proszek jest rozpuszczalny w gorącej wodzie.

Działania niepożądane

Reakcje nadwrażliwości (pokrzywka, wysypki, napady astmy), zaparcia, biegunki, wzdęcia, nudności, wymioty, pieczenie w nadbrzuszu, suchość w jamie ustnej i gardle, senność, bóle i zawroty głowy, uczucie zmęczenia, drażliwość, nerwowość, wzrost ciśnienia krwi (zwłaszcza u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym).

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować dzieci poniżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Lek może powodować senność. Podczas stosowania preparatu nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać urządzeń mechanicznych. Uczucie senności może nasilać się u osób stosujących lek i przyjmujących leki nasenne lub pijących napoje alkoholowe.