Wczytuję dane...
Producent: BAYER
Przejdź do pełnego opisu produktu

Produkt Claritine Active, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, jest wskazany w objawowym leczeniu okresowego, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, związanego z przekrwieniem błony śluzowej nosa.

Substancja czynna: LoratadinumPseudoephedrini sulfas

Skład

Loratadinum (5 mg) + psedoephedrini sulfas (120 mg) 

Działanie

Skutecznie łagodzi uciążliwe objawy alergii , także na roztocza, pleśnie i grzyby oraz udrożnia zatkany nos.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: Jedna tabletka dwa razy na dobę (co 12 godzin). Tabletkę należy połknąć w całości popijając szklanką wody. Nie dzielić, rozgryzać ani żuć. Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat. Leczenie powinno być jak najkrótsze. Nie kontynuować stosowania produktu po ustąpieniu objawów. Nie stosować dłużej niż 10 dni, gdyż podczas długotrwałego stosowania działanie pseudoefydryny zmniejsza się. Nie stosować u pacjentów w wieku powyżej 60 lat oraz u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość lub idiosynkrazja na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą lub na leki adrenomimetyczne. Ze względu na zawartość pseudoefedryny w Claritine Active, jest on przeciwwskazany u pacjentów przyjmujących inhibitory monoaminooksydazy, oraz do 14 dni po leczeniu tymi lekami oraz u pacjentów z: jaskrą z wąskim kątem przesączania, zatrzymaniem moczu, chorobami układu sercowo-naczyniowego, takimi jak: choroba niedokrwienna serca, tachyarytmia, ciężkie nadciśnienie tętnicze, nadczynnością tarczycy, udarem krwotocznym w wywiadzie lub z innymi czynnikami ryzyka udaru krwotocznego, które może być zwiększone po zastosowaniu leku zwężającego naczynia krwionośne mającego aktywność alfa-mimetyczną w skojarzeniu z innymi lekami zwężającymi naczynia krwionośne, takimi jak bromokryptyna, pergolid, lizuryd, kabergolina, ergotamina, dihydroergotamina lub lekami zmniejszającymi przekrwienie błony śluzowej, podawanymi doustnie lub do nosa (fenylopropanolamina, fenylefryna, efedryna, itd.). Lek jest przeciwwskazany u pacjentów mających trudności w połykaniu tabletek, u pacjentów ze stwierdzonym zwężeniem górnego odcinka przewodu pokarmowego lub nieprawidłową perystaltyką przełyku. Nie stosować leku u kobiet w ciąży.