Wczytuję dane...
Producent: Polpharma
Przejdź do pełnego opisu produktu

Skład:
1 g żelu:
Substncja czynna: sól lizynowa ibuprofenu 10g.
Substancje pomocnicze: makrogol 200, troloaminę, karbomer 980, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, wodę oczyszczoną.

Działanie:
Metafen Forte żel, to reparat do stosowania miejscowego zawierający ibuprofen  o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Żel skutecznie łagodzi bóle towarzyszące chorobom układu mięśniowo-szkieletowego takie jak: bóle pleców, bóle pourazowe, nerwobóle oraz bóle w lekkich postaciach zapalenia stawów.

Sposób użycia:
Do stosowania miejscowego. Dorośli i dzieci powyżej 12 rż.: do 3 razy na dobę, pasek żelu długości 3 cm wcierać w miejsca objęte dolegliwościami aż do całkowitego wchłonięcia (należy zachować 4-godzinną przerwę w stosowaniu). Po zastosowaniu żelu należy umyć ręce, gdy nie stanowią leczonego miejsca. U dzieci poniżej 12 rż. lub w przypadku leczenia dłuższego niż 14 dni stosować po konsultacji z lekarzem.